Çelik Çatı Sistemleri

Ülkemiz maalesef deprem bölgesinde olan bir ülkedir. Bu sebepten dolayı her şeyden önce güvenlik gelmektedir. Özellikle binaların yapı malzemelerinin daha güvenilir ve sağlam ürünlerden oluşması çok önemlidir. 20. Yüzyıl başlarından beri mimari yapılarda çeliğin önemi giderek artmaktadır. Avrupa ülkeleri, daha güvenilir olduğu için, son zamanlarda çelik çatı kullanılmaya başlamıştır.

Çelik çatı sistemleri hem çok güvenli olmakla beraber, deprem gibi bir doğal afet karşısında can ve mal kaybını en aza indirmektedir. Ayrıca çeliğin geri dönüşümü de kolay olduğundan ötürü çevreci bir özelliği de var.

Çelik çatılar uygulandığı ve yapıldığı yerlerde yüksek derecede güvenlik ve son derece estetik bir görünüm kazandırmaktadır.

Çelik Çatı Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Çelik çatı sistemleri endüstriyel sektör, fabrika ve imalathane binaları, hangar ve depolar, çiftlik çatılarında, askeri depolarda, perakende mağazalarda olmakla beraber birçok tesis ve binalarda güvenli ve pratik bir şekilde kullanılabilir.

Çelik Çatının Avantajları Nelerdir?

Çelik çatı sistemleri hafiftir. Bu nedenle deprem yüklerine daha az maruz kalır. Çelik olduğunda ötürü sağlamdır. Kolay monte edilebildiğinden dolayı zamandan tasarruf sağlar ve her türlü konstrüksiyon sistemleri ile rahatça uygulanabilir. Demonte edilebilir ve istenildiği kadar sökülüp tekrar monte edilebilir. Uzun ömürlüdür ve çelik 0 geri dönüştürülebilir bir üründür. Geri dönüşümlü olduğu için de çevreye zarar vermez. Betonarme ile geçilemeyen açıklıkla çelikle rahatça geçilir. Betonarmeye göre daha hafif olduğundan dolayı maliyeti daha ekonomiktir. Diğer çatılar gibi devrilme, su sızdırma, kırılma ve yerinden çıkma gibi sorunlar yaşatmayan çelik çatılar sağlığınız ve güvenliğiniz konusunda ileriye dönük bir sistemdir.

Neden Çelik Çatı Sistemleri?

Ülkemiz maalesef deprem bölgesinde olan bir ülkedir. Bu sebepten dolayı her şeyden önce güvenlik gelmektedir. Hem hafif hem de çok sağlam olması deprem gibi bir doğal afet karşısında can ve mal kaybını en aza indirmektedir.

Yaşanan büyük mevsimler değişimlerden dolayı aşırı sağanak yağışlarda su sızdırmaması ve dayanıklılığını kaybetmemesi en büyük artılardandır.

Yangın gibi felaketlerde tutuşmaması ve ateşe karşı dayanıklı olması da çelik çatıların kullanılma sebeplerinden bir diğeridir.

Diğer çatılar gibi devrilme, su sızdırma, kırılma ve yerinden çıkma gibi sorunlar yaşatmayan çelik çatılar sağlığınız ve güvenliğiniz konusunda ileriye dönük bir sistemdir.

Türkiye’de evlerin çatıları genelde ahşap ya da kiremitten yapıldığı için belirli bir zamandan sonra dayanıklılığı azalıyor ve kırılmalar meydana geliyor. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için çelik çatı sistemlerini önermekteyiz.

İnşaat firmalarının çelik çatı sistemleri ile ilgili uygun ödeme seçenekleri ve fiyat kampanyaları mevcuttur. Hemen en uygun çelik çatılara sahip olmak, hayata karşı daha güvenli adımlar atacak olmanız açısından sizin için yararlı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir